…czyli nie tylko o programowaniu!

Polecam – czyli gdzie warto zajrzeć…

Polecam, czyli gdzie warto zajrzeć. Wartościowe kursy, blogi, książki, podcasty. Co warto kupić. Tematyka to programowanie, motoryzacja, finanse. To właśnie tutaj Drogi czytelniku będę zamieszczał kursy, linki do stron, blogi, miejsca w sieci gdzie /* w.g mojego skromnego zdania*/ warto zajrzeć lub skorzystać. Przed poleceniem sam próbuje i krótko zrecenzuje dany kurs /*n.p z programowania*/. Co w przyszłości, mam nadzieje, zaoszczędzi Wam drodzy czytelnicy czasu, a przy tym i pieniądze, które musicie poświęcić na ich znalezienie. Tematyka jaką będę poruszał to tak jak wspominałem programowanie, motoryzacja, finanse. Strona będzie dzielić się na te w/w trzy tematyczne bloki…

 

PROGRAMOWANIE:

pasja-informatyki – to serwis gdzie panowie Mirosław Zelent i Damian Stelmach tworzą naprawdę wartościowe treści. Strona poświęcona jest zagadnieniom związanym z programowaniem, tworzeniem stron, poznawaniem html, css, js, php. Znajdziecie tutaj nie tylko filmy związane z programowaniem, ale także dotyczące sieci komputerowych przygotowane przez Damiana Stelmacha. Oprócz tego, co jakiś czas twórcy wrzucają filmy dotyczące matematyki, samorozwoju, a także filmy z odpowiedziami na pytania od widzów. Wszystko podane jest w bardzo czytelny i logiczny sposób. Oprawa filmów jest na najwyższym poziomie, a materiały przygotowane są w sposób bardzo profesjonalny. Dodam jeszcze, że do każdego odcinka w serii o programowaniu i sieciach komputerowych jest przygotowany krótki test dotyczący omawianego zagadnienia. Wszystko można pooglądać, lub posłuchać w formie podcastu albo poczytać ściągając sobie odcinek w pdf’ie. Co najważniejsze dla potencjalnych przyszłych informatyków i programistów, to to, że te wszystkie materiały, filmy są za darmo! Każdy ma dostęp do wszystkich materiałów. Po więcej zapraszam na ich stronę – naprawdę warto. Poniżej jedna z wielu doskonałych produkcji pana Mirosława:

 

 

  • codequack – czyli obecnie Kodologia. Naprawdę fajna platforma. Sam nie wiem jak tam trafiłem:) Wykupiłem tam kilka kursów (w 2016 roku) na próbę i warto. Uważam, iż jeśli ktoś jest zielony i chciałby sprawdzić „co i z czym się je” to za nie wielkie pieniądze jest to bardzo dobry wybór. Obecnie nawet realizuje tam kurs js, a wcześniej sql i javy. Właśnie po tutejszym kursie javy postanowiłem, że zaprzyjaźnię się z tym językiem bardziej:) Duży plus, że aby uczestniczyć w kursie nie potrzeba żadnych dodatkowych sprzętów. Wystarczy nam przeglądarka i do dzieła. Nie musimy inwestować w jakieś dodatkowe oprogramowania. Kursy polecam dla osób, które chcą sprawdzić czy na przykład dana technologia jest właśnie dla nich.
Top